Laboratóriumunk

Az Eurofins Analytical Services immáron 30 éve van jelen a magyar piacon. Akkreditált tevékenységi területei: környezetvédelmi vizsgálatok, élelmiszer- és takarmányvizsgálatok, gyógyszervizsgálatok, szaktanácsadás és oktatás, kutatás-fejlesztés.

Az Eurofins Analytical Services akkreditált és független laboratórium elvégzi gyógyszer-alapanyagok és késztermékek fizikai, kémiai és mikrobiológiai-, valamint stabilitásvizsgálatát. GMP-laboratóriumunk biztosítja a termék felszabadításához szükséges analitikai és mikrobiológiai vizsgálatokat. Az általunk kiállított minőségi bizonylat (Certificate of Analysis) alapján az Eurofins Analytical Services meghatalmazott személye (QP) szabadítja fel a terméket.

Több évtizedes tapasztalattal és kiemelkedő szakmai rutinnal rendelkezünk az étrend-kiegészítők és a különleges táplálkozási célú élelmiszerek vizsgálata terén, különös tekintettel a doppingszermentességre.

Akkreditált vizsgálataink gyorsak, pontosak, megbízhatók és pártatlanok. Szolgáltatási körünk egyedülálló, ahogyan az is, hogy három nagy területen: a környezetvédelemben, az élelmiszer-biztonságban és az egészségvédelemben egyaránt végzünk vizsgálatokat. Munkatársaink szakértelme, elhivatottsága garantálja cégünk hitelességét.

Az étrend-kiegészítők doppingszermentesség-vizsgálatainak története Eurofins Analytical Services-nél

Az étrend-kiegészítők és különleges táplálkozási célú élelmiszerek doppingszermentesség-vizsgálatait az Eurofins Analytical Services-nél 2007 óta végezzük. Ekkor zárták be az Országos Sportegészségügyi Intézet (Sportkórház) Doppingellenőrző Vizsgálati Laboratóriumát, ahol addig ezeket a vizsgálatokat folytatták.

Erre a feladatra a Eurofins Analytical Services Élelmiszerbiztonsági üzletágában külön laboratóriumi részleget hoztunk létre.

A részleg vezetője 1992-2007-ig a Sportkórház Doppingellenőrző Vizsgálati Laboratóriumában dolgozott, kezdetben mint tudományos segédmunkatárs, majd mint tudományos munkatárs. A laboratóriumban a doppingellenőrző vizsgálatok mellett az étrend-kiegészítők tiltott hatóanyagainak meghatározásával is foglalkozott. Részt vett a doppinglista kialakításában és a sportolók doppinglistával és étrend-kiegészítők összetételével kapcsolatos tájékoztatásában. Kollégánk 2007 óta rendszeresen részt vesz a Magyar Antidopping Csoport (HUNADO) „Doppingellenőrzési ismeretek” szakmai képzésein doppinglistával, doppinganalitikával és a táplálék és étrend-kiegészítők alkalmazásának veszélyeivel foglalkozó előadások megtartásával.

Az 1990-es évek végétől a sportolók egyre szélesebb körben fogyasztanak étrend-kiegészítőket, ezért megnőtt az ezek alkalmazásából származó pozitív doppingesetek száma is.

Az 1990-es évek végén, 2000-es évek elején az étrend-kiegészítők vizsgálatával foglalkozó nemzetközi tanulmányok szerint a sportolók által használt termékek 15-20%-a tartalmazott anabolikus szteroidot vagy stimulánst aktív összetevőként, vagy az összetevők közt fel nem tüntetett szennyeződésként. Sajnos egyes termékekben napjainkban is megtalálhatók sportolók számára tiltott hatóanyagok. Az anabolikus szteroidok és a stimulánsok alkalmazása súlyos egészségkárosodást, sportolók esetében ezen túlmenően pozitív doppingvizsgálatot is eredményezhet. A doppingellenes szabályzat a doppingesetek megítélésénél nem veszi figyelembe azt, hogy a tiltott anyag milyen módon kerül a sportoló szervezetébe.

Adatvédelmi tudnivalók